Kiermasz Świątecznej Pomocy - fotorelacja i zaproszenie do II edycji

„Podajmy pomocną dłoń słabszym i chorym”. Takie jest tegoroczne hasło naszego Kiermaszu Świątecznej Pomocy. 

Staramy się robić to na wiele sposobów i angażować całą naszą społeczność. 

Pierwsza edycja (odbyła się w niedzielę 5 grudnia) - już za nami. Niezmiennie wielkim powodzeniem cieszyły się dekorowane pierniczki, kartki świąteczne wykonane w technikach kolażu i origami a także słodkości przygotowane przez parafian i przetwory ojca Ambrożego. Kto nie zdążył zaopatrzyć się w nasze "wolskie" świąteczne specjały ma jeszcze szansę!

W najbliższą niedzielę, 12 grudnia także rozstawiamy swój zielony kiermaszowy namiot. Będziemy czekali w nim na Was od godziny 8.30 do 12.00.

Tego samego przedpołudnia oczekujemy na ludzi o szczodrych i pomocnych sercach w sali parafialnego domu o godz. 11.00 z Aukcją Świątecznej Pomocy.  Przygotowaliśmy wiele pięknych przedmiotów, w tym okazy kolekcjonerskie.  Mamy nadzieję, że wszystkie znajdą swoje nowe domy. 

Pamiętajmy o tym, jaki cel nam przyświeca: „Podajmy pomocną dłoń słabszym i chorym”. 

A zanim pomyślimy, być może, że niczego nie potrzebujemy wspomnijmy słowa św. Paisjusza Hagioryty, gdy opowiadał o dziełach miłosierdzia.:

"Widziałem ból innego człowieka i zapominałem o moim własnym. Gdy uczestniczysz w bólu innego, zdarza się cud. Najważniejsze jest to, abyś odczuł, że człowiek jest ci bratem i byś zaczął boleć za niego. Ten ból porusza Boga i staje się cud. Albowiem nie ma niczego tak poruszającego Boga, jak szlachetna wielkoduszność, to znaczy ofiarność".

Do zobaczenia w niedzielę. Podajmy pomocne dłonie potrzebującym - razem!

Dorota Maj

Zdjęcia: uczestnicy Kiermaszu.