Chodziki i wózki inwalidzkie docierają do osób potrzebujących

Chodziki i wózki inwalidzkie docierają do osób potrzebujących

W styczniu 2022 roku, w ramach akcji charytatywnej „Podajmy pomocną dłoń słabszym i chorym”, Stowarzyszenie Wierni Tradycji Pokoleń przekazało około 50 chodzików czterokołowych (zwanych też podpórkami) dla osób starszych o ograniczonej sprawności ruchowej i niepełnosprawnych a także dla potrzebujących wsparcia po urazach.

Sprzęt jest bardzo pomocny przy wstawaniu, staniu, chodzeniu i siadaniu w pomieszczeniach i na zewnątrz. Umożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielnie realizowanie większości codziennych czynności bez pomocy osób trzecich. Wszystkie chodziki są lekkie, aluminiowe i składane, co bardzo ułatwia transport i przechowywanie. Wyposażone są w siedzisko pozwalające na odpoczynek, wygodne antypoślizgowe uchwyty, dość duże koła, które umożliwiają bezpieczne poruszanie się.

Pozyskanie sprzętu było możliwe dzięki o. Ambrożemu z Domu Zakonnego św. Serafina z Sarowa w Kostomłotach, za co pragniemy bardzo serdecznie podziękować. Spasi Hospodi!!!

Chodziki trafiły w pierwszej kolejności do seniorów z ośrodków pomocy społecznej w Kożynie i Trześciance a także do Parafii w Siemianówce, Orzeszkowie, Łosince, Białowieży, Białymstoku i Warszawie. Proboszczowie parafii odpowiedzieli pozytywnie na złożony apel. Znając swoich parafian najlepiej zatroszczą się o to, aby sprzęt dotarł do osób najbardziej potrzebujących i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Pobyt w ośrodku w Trześciance i Kożynie był też okazją do przekazania krzesełek specjalistycznych do łazienek i pościeli. Ponadto dla części podopiecznych przekazano kilkanaście par ciepłych kapci. Była to już druga dostawa, w ramach której udało się zabezpieczyć i dopasować numerację obuwia dla osób potrzebujących, natomiast w jednostkowych przypadkach przyjęto kolejne zamówienia, które postaramy się jak najszybciej zrealizować.

Mamy nadzieję, że przekazany sprzęt ułatwi i poprawi komfort codziennego życia.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą i apelem do tych, którzy potrzebują dla swoich najbliższych lub osób którymi się opiekują, chodzików i wózków inwalidzkich, o poinformowanie Stowarzyszenia - telefon 782 611 130. Śmiało dzwońcie. Postaramy się pomóc. (pgk)

Zarząd Stowarzyszenia „Wierni Tradycji Pokoleń”