Pomoc dotkniętym wojną na Ukrainie

Szanowni Państwo!

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie, z Błogosławieństwa Jego Eminencji Metropolity Sawy, Parafia św. Jana Klimaka wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wierni Tradycji Pokoleń”, przy wsparciu Burmistrza Dzielnicy Wola, pana Krzysztofa Strzałkowskiego -   organizuje zbiórki środków finansowych i rzeczowych na pomoc dla osób dotkniętych wojną.

Zbiórki pieniężne zostaną przeprowadzone w dniu w 27 lutego br. w Cerkwi św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie bezpośrednio po Świętych Liturgiach.

Uruchamiamy też przy wolskim domu parafialnym (ul. Wolska 138/140) punkt pomocy rzeczowej, gdzie będziemy przyjmować i przekazywać rzeczy najbardziej potrzebne w tych trudnych chwilach osobom przybywającym do Polski.

Do punktu pomocy, który będzie funkcjonował w zależności potrzeb, prosimy o przekazywanie w pierwszej kolejności żywności z długim terminem ważności, środków czystości i higienicznych oraz materiałów i przedmiotów pierwszej potrzeby (lista najpotrzebniejszych rzeczy w załączeniu). Będziemy też na bieżąco reagować i w zależności od rozwoju sytuacji oraz zgłaszanych potrzeb, aktualizować wykaz potrzebnych rzeczy. W przypadku pytań można zadzwonić, wysłać sms (SWTP: tel. 782 611 130, Parafia: tel. 536 423 612) lub napisać (e-mail: StowWTP@gmail.com , prawosławie@prawoslawie.pl.

Akcję pomocy można też wesprzeć przekazując darowizny na konto:

Parafii: PKO BP 56 1020 1185 0000 4302 0109 8904

Stowarzyszenia: BNP Paribas 26 2030 0045 1110 0000 0415 5990

W tytule przelewu prosimy wpisać „Pomoc osobom dotkniętym wojną”.

Pragniemy jednocześnie poinformować, że Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o przekazaniu kwoty 4.000 zł na zakup środków żywnościowych i higienicznych dla osób, które zostaną zakwaterowane w obiektach parafialnych.

Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z naszymi sąsiadami.

Proboszcz Parafii ks. mitrat Adam Misijuk
Zarząd Stowarzyszenia „Wierni Tradycji Pokoleń”

Lista najpotrzebniejszych rzeczy:

1. śpiwory, koce, maty do spania, materace, poduszki, kołdry, pościel;
  2. środki żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania oraz z długim terminem przydatności i niewymagające przechowywania w warunkach chłodniczych; żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy;
  3. środki czystości i higieniczne: środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, pieluchy dziecięce, podpaski, ręczniki papierowe, chusteczki;
  4. zestawy jednorazowych talerzyków, kubeczków, łyżki, widelce, noże; zestawy wielorazowych naczyń kuchennych;
  5. woda do picia;
  6. środki antyseptyczne, spirytus, maseczki wielorazowe.