Seniorzy Seniorom

W minioną środę 14.06.23 odbyła się wyjątkowa wycieczka z udziałem słuchaczy działającego przy naszej Parafii Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy naszej parafii odwiedzili Prawosławny Dom Opieki w Stanisławowie, aby zaprezentować jego mieszkańcom przygotowany pod kierunkiem Pani Ludmiły Miłowanow program artystyczny.

Na początku naszej wizyty zostaliśmy powitani w Cerkwi pw. św. Aleksandry przez Proboszcza, ks. prot. Andrzeja Bołbota. Dzięki jego staraniom i ofiarności dobrych ludzi historyczna świątynia zachwyca złoconymi kopułami i wspaniałymi freskami zdobiącymi wnętrze cerkwi. Ks. Proboszcz przybliżył nam dzieje i współczesność parafii w Stanisławowie, po czym zaprosił gości na poczęstunek.

Po pysznym posiłku nadszedł czas na występ. Na świetlicy zebrali się wszyscy mieszkańcy Domu Opieki, wśród których zobaczyliśmy wiele bliskich naszemu sercu twarzy. Pani Ludmiła zapowiedziała występ Seniorów, który składał się z wierszy o rzeczach najważniejszych - potrzebie zrozumienia, miłości do człowieka, godności i Wierze. Widzowie nie szczędzili braw, wyrażając swoje wzruszenie i uznanie dla wykonawców. Następnie  zaprosiliśmy zarówno wykonawców jak i widzów do aktywnego udziału w śpiewaniu pieśni paraliturgicznych.

Podsumowując nasze spotkanie ks. Proboszcz wraz mieszkańcami Domu Opieki zaśpiewali Mnogaja Leta na cześć artystów.

ks. Paweł Korobeinikov

Zdjęcia: autor i uczestnicy spotkania

Wydarzenie artystyczne w Stanisławowie zostało zrealizowane w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem "Wierni Tradycji Pokoleń", którego członkowie wspierają  inicjatywy  wolskich Seniorów oraz pomagają Seniorom w domach opieki. Tak było i tym razem. Wyjazd artystów zorganizowała Pani Irena Sacharczuk - Prezez Stowarzyszenia, która zapoznała pensjonariuszy z celami i dotychczasowymi naszymi działaniami.

Wizyta była też okazją do przekazania pomocy finansowej dla domu opieki. Wcześniej przekazaliśmy biblioteczkę wraz z księgozbiorem, środki antyseptczne i środki czystości.

Mamy nadzieję, że współpraca z ośrodkiem opieki w Stanisławowie będzie się rozwijała, a spotkania Seniorów i nie tylko, będą częstsze. (pgk)