Ruszyła kwesta na wolskim cmentarzu - RATUJMY ZABYTKOWE NAGROBKI 2023!

Ruszyła kwesta na wolskim cmentarzu - RATUJMY ZABYTKOWE NAGROBKI 2023!

Już wczoraj, 29 października 2023 roku, na Cmentarzu Prawosławnym na Woli w Warszawie ruszyła kwesta, którą od siedmiu lat organizuje Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” pod hasłem „Ratujmy Zabytkowe Nagrobki”.  

Zbiórka datków do puszek na wolskim cmentarzu będzie prowadzona do 2 listopada.  Wspólnie z dziećmi i młodzieżą z Punktu Katechetycznego oraz ich rodzicami a także duchownymi Parafii św. Jana Klimaka, zbieramy fundusze na renowację zabytkowych nagrobków wolskiej nekropolii.

Część środków finansowych z tegorocznej zbiórki planujemy przeznaczyć na renowację nagrobków żołnierzy Powstania Warszawskiego oraz oznaczenia tych grobów właściwymi symbolami i biogramami.

Wolontariuszy, którzy zamierzają wziąć czynny udział w zbiórce, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: StowWTP@gmail.com lub sms na nr tel. 782 611 130.

Społeczność warszawską, odwiedzającą groby swoich bliskich i znajomych, zachęcamy gorąco do ofiarności i wspomożenia tego szczytnego celu poprzez wrzucanie datków do puszek lub bezpośrednią wpłatę na konto Stowarzyszenia:

BNP Paribas 26 2030 0045 1110 0000 0415 5990, w tytule przelewu prosimy wpisać „darowizna - zabytkowe nagrobki 2023”.

Zapraszamy wszystkich do wsparcia tego szczytnego celu. (pgk)

 Zdjęcia: Maria Wysocka, uczestnicy kwesty