Zapraszamy na wakacje z tradycją i kulturą
Lato z tradycją i kulturą na Podlasiu
Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” wspólnie z Parafią św. Jana Klimaka i Muzeum Małej Ojczyzny w Sudziwodach zapraszają dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w wakacyjnej przygodzie.
Proponujemy udział w wyjątkowym i niepowtarzalnym 8 dniowym turnusie, który odbędzie się w dniach 16-23 lipca 2021 roku w Studziwodach - historycznej dzielnicy Bielska Podlaskiego o ponad pięćsetletniej tradycji.
W programie wyjazdy krajoznawczo-rekreacyjne oraz warsztaty realizowane poprzez międzypokoleniowy przekaz tradycji i języka, muzyki, zwyczajów i obrzędów, rękodzieła, a także zajęcia kulturoznawcze i ekologiczne. Warsztaty i zajęcia prowadzone przez wyjątkową kadrę dydaktyczną oraz oparte na autorskich programach pozwolą na rozbudzenie zainteresowań tradycyjną kulturą podlasko-białoruską (wyróżniającą ten region w krajobrazie kulturowym Rzeczpospolitej) w jej duchowych i materialnych przejawach.
Planowane są wyjazdy m.in. do Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce, Galerii Heleny Szczygoł w Mielniku czy wsi Puchły, Reduty, Haćki, Hryniewicze, Szczyty i Trześcianka.
Zakwaterowanie w Internacie Zespołu Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim przy ul. Hołowieskiej. Wyżywienie całodzienne. Szacowany koszt pobytu ok. 600 zł/osoba.
Zachęcamy wszystkich do rodzinnego i czynnego wypoczynku połączonego z poznawaniem tradycji i kultury naszych przodków.
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail: StowWTP@gmail.com . Szczegółowe informacje - tel. 782 611 130, Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń”, ul. Wolska 138/140, 01-126 Warszawa.
Galeria - wspomnienia z wcześniejszych edycji wspaniałej zabawy z tradycją i kulturą podlasko-białoruską.
Zajęcia będą prowadzić m.in.: Doroteusz Fionik (regionalista, autor kilkunastu książek, redaktor naczelny „Bielskiego Hostincia”), Katarzyna Bielawska (etnograf, autorka publikacji, kustosz), Tomasz Sulima (etnolog, dziennikarz), Jan Minkiewicz (krajoznawca, kolekcjoner, znawca lokalnej numizmatyki), Zoja Saczko (twórcy literatury pisanej w języku białoruskim), Anna Fionik (kierownik studia folkloru „Żemerwa”), Daria Bucka (muzyk), Sergiusz Łukaszuk (muzyk, twórca instrumentów tradycyjnych), Zoja Majstrowicz (plecionkarstwo ze słomy), Alina Dębowska (tkactwo na krosnach oraz na berdkach), Elżbieta Ochrymiuk i Anna Kopa (haft i krawiectwo), Mirosław Piechowski (ceramika, garncarstwo).