Ciepłe kapcie dla seniorów z ośrodka w Kożynie

Ciepłe kapcie dla seniorów z ośrodka w Kożynie

W dniu 15 października 2021 roku, w ramach kolejnego etapu pomocy i realizacji akcji „Pamiętajcie o swych przodkach – naśladujcie ich wiarę i tradycje”, Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” przekazało pomoc rzeczową dla podopiecznych z Prawosławnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kożynie.

Tym razem, stosownie do pory roku, przekazano cieplejszą odzież, skarpetki i ciepłe kapcie. Każdy, kto potrzebował, mógł wybrać sobie kolorowe wełniane skarpetki, które zostały wykonane ręcznie przez parafianki z Cerkwi św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie oraz wybrać i dopasować rozmiarem wygodne, miękkie i ciepłe kapcie. Ten ostatni asortyment, zakupiony celowo przez Stowarzyszenie w trzech rodzajach i siedmiu rozmiarach, cieszył się największym wzięciem. Na twarzach wielu seniorów była widoczna ogromna radość, a po założeniu nowego i ciepłego obuwia dość często słyszało się, że teraz można śmiało zatańczyć a i zima nie straszna.

Mamy nadzieję, że sprostaliśmy potrzebom i oczekiwaniom seniorów z ośrodka w Kożynie. Sam ośrodek zmienia się i pięknieje dzięki wysiłkom dyrekcji oraz pracowników, którzy starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki pobytu.

Wszystkich chętnych do udzielenia pomocy seniorom w tym ośrodku oraz w ośrodkach w Trześciance, Hajnówce, Grabarce i Stanisławowie, zapraszamy do współpracy.  Wystarczy zadzwonić i zgłosić swój pomysł lub udział - telefon 782 611 130. (pgk)