Spotkanie z tradycją - warsztaty palmy wielkanocnej 2023

Spotkanie z tradycją - warsztaty palmy wielkanocnej 2023

8 kwietnia, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, w Parafii św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie odbyły się warsztaty wykonywania palemek wielkanocnych zorganizowane przez Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” wspólnie z wolską Parafią. To kolejne już spotkanie poświęcone tradycji i symbolom Wielkanocy.  

Rodziny z dziećmi, młodzież, jak i każdy, kto miał chwilę wolnego czasu, mógł przyjść do świetlicy domu parafialnego, gdzie dla każdego przygotowano gałązki wierzby, bukszpanu, czerwone i żółte goździki, wstążki.

Spotkanie z tradycją rozpoczęła pani Irena Sacharczuk, która omówiła i pokazała uczestnikom warsztatów, szczególnie tym którzy robili to po raz pierwszy, w jaki sposób wykonać palemkę wielkanocną. Ziarno wiedzy zostało zasianie i szybko przyniosło plony. W koszyczkach pojawiły się pierwsze palemki, na twarzach uczestników radość i ochota do wykonania kolejnej. Atmosfera podczas pracy, zarówno tych najmłodszych jak i starszych była niezwykle przyjazna, a efekty prac godne podziwu.

Wykonane podczas warsztatów palemki cieszyły się dużą popularnością wśród wiernych, którzy chętnie zaopatrywali się w nie w sobotę przed wieczornym nabożeństwem, jak i w Niedzielę Palmową, przed św. Liturgiami.

Serdeczne podziękowania dla pani Ireny Sacharczuk, za ciekawą i jakże potrzebną lekcję tradycji oraz tych wszystkich, którzy wzięli w niej udział i przygotowali tak piękne palemki wielkanocne.

Antonina Kocimowska

Zdjęcia: uczestnicy warsztatów