Inauguracja cyklu spotkań i wykładów. Ruszył II etap projektu

Inauguracja cyklu spotkań i wykładów. Ruszył II etap projektu „Psałterz – źródło modlitwy indywidualnej i wspólnotowej”

W dniu 23 września 2023 roku, w świetlicy domu parafialnego na Woli odbyło się spotkanie organizacyjne rozpoczynające cykl spotkań i wykładów dla osób zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego, poszerzeniem zakresu swojej wiedzy, poznaniem bogactwa i piękna oraz właściwej interpretacji poszczególnych wersetów z Księgi Psalmów.

Podjęte przedsięwzięcie jest kontynuacją projektu pt. „Psałterz – źródło modlitwy indywidualnej i wspólnotowej”, który narodził się w 2021 roku z inicjatywy członków Stowarzyszenia oraz wiernych Parafii św. Jana Klimaka w Warszawie. Wówczas powstała wolska grupa, która wzmocniona kilkuletnim czytaniem Psałterza w okresie Wielkiego Postu, podjęła wyzwanie i rozpoczęła wspólnotową i codzienną modlitwę słowami Psalmów Dawidowych przez cały rok.

Ustalono, że spotkania uczestników II etapu projektu będą odbywać się w soboty, dwa razy w miesiącu, po wieczornych nabożeństwach w domu parafialnym przy ul. Wolskiej 138/140.

Najbliższy wykład pt. „Zbiór podstawowych i praktycznych wskazówek i rad Świętych Ojców do czytania Psałterza” odbędzie się w dniu 7 października br. Kolejne terminy wraz z szczegółową tematyką wykładów zostaną zamieszczone na stronach internetowych Parafii i Stowarzyszenia.

W imieniu ks. mitrata Adama Misijuka – proboszcza i opiekuna duchownego wolskiej grupy czytającej wspólnie i codziennie Psałterz oraz ks. Remigiusza Sosnowego – prowadzącego cykl wykładów, zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniach.

Zapraszamy jednocześnie wszystkich zainteresowanych do podjęcia osobistego wyzwania i dołączenia do wolskiej grupy (liczącej aktualnie 43 osoby), która wspólnie i codziennie czyta Psałterz zgodnie z przyjętymi zasadami i regułami. Zainteresowanych prosimy o kontakt – tel. 782 611 130 lub e-mail: stowwtp@gmail.com

pgk