Wielkanocne tradycje - warsztaty palemek

Spotkanie z tradycją - warsztaty palemek wielkanocnych

W sobotę 27 kwietnia, dzień przed Niedzielą Palmową odbyły się warsztaty wykonywania palmy wielkanocnej. Zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” oraz Parafię św. Jana Klimaka na Woli - w tym roku pomogło także Bractwo Młodzieży Prawosławnej działające przy parafii.

Rodziny z dziećmi, starsi i młodsi oraz wszyscy chętni, przybyli do świetlicy parafialnej, gdzie czekały wszystkie niezbędne materiały - gałązki wierzby, bukszpan, rozmaite goździki, wiele ciekawych roślin ozdobnych i kolorowe wstążki. Pani Irena Sacharczuk szczegółowo omówiła i pokazała każdy krok wykonania takiej palemki.

Praca rozpoczęła się wspólną modlitwą i błogosławieństwem księdza proboszcza Adama Misijuka. Następnie podzieliliśmy się na dwie mniejsze grupy - najmłodsi wraz z rodzicami udali się do przedszkola parafialnego, a troszkę starsze dzieci, młodzież i dorośli pozostali w świetlicy.

Rezultaty warsztatów były zdumiewające, dzięki współpracy najmłodszych i nieco starszych parafian, powstały prześliczne palemki z jakże ważną symboliką.

Wspólnie wykonane palemki można było nabyć przed świątynią tego samego dnia oraz w niedzielę.

Szczególne podziękowania dla Pani Ireny, która doskonale poprowadziła nas przez proces robienia palm, ale również za cenną lekcję szacunku i pielęgnowania tradycji naszych przodków. Podziękowania należą się także Wam drodzy Bracia, Siostry oraz kochane Dzieci - bez Was nie byłoby tak owocnych plonów!

Kira Zhuk

Zdjęcia: Uczestnicy warsztatów

W załączeniu krótka fotorelacja z warsztatów palemek wielkanocnych.