Jeśli możesz, POMAGAJ!

Jeśli możesz, POMAGAJ!!!

W dniach 19 i 20 czerwca 2024 roku, Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” w ramach kolejnego etapu wsparcia, przekazało pomoc rzeczową dla domów opieki w Kożynie, Grabarce i Hajnówce. Część środków zabezpieczono na potrzeby domu opieki w Trześciance i Stanisławowie. Ich dostawa zostanie zrealizowana na początku lipca. Wszystko zostało zrealizowane w ramach prowadzonej akcji  charytatywnej „Pamiętajcie o swych przodkach – naśladujcie ich wiarę i tradycje”,

Na potrzeby domów opieki i seniorów, przekazano trzy palety środków antyseptycznych i ponad 100 kartonów chusteczko-ściereczek. Udało się też dołączyć trochę przysmaków od ojca archimandryty Ambrożego z Kostomłotów, które przygotowywane są wg tradycyjnych receptur, bez konserwantów i z ekologicznych produktów. Tym razem były to powidełka z żurawiną i borówką amerykańską oraz powidełka z aronii.

Pobyt przedstawicieli naszego Stowarzyszenia w domach opieki i rozmowy z Seniorami, Dyrekcją i personelem, to nowe wyzwania i doświadczenia oraz interesujące pomysły na współpracę. Każdorazowo staramy się inicjować też działania, które wpływają na podejmowanie nowych zobowiązań i zachęcają inne organizacje i środowiska lokalne do wsparcia i pomocy seniorom.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy dotychczas otworzyli serca i wspierali nasze działania i akcje ukierunkowane na pomoc. Spasi Hospodi!!!

Zapraszamy jednocześnie do dalszej współpracy i jeśli znajdzie się wolna dodatkowa złotówka, prosimy o dokonanie wpłaty na konto Stowarzyszenia:

BNP Paribas 26 2030 0045 1110 0000 0415 5990, adres: ul. Wolska 138/140, 01-126 Warszawa, tytułem – pomoc seniorom. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego (OPP) i darowizny przekazane na rzecz naszego Stowarzyszenia można odliczyć od podatku.

Wszystkie uzyskane środki od Państwa (Darczyńców) oraz pochodzące z innych źródeł, zostaną wykorzystane na zakup żywności i środków medycznych dla Seniorów – podopiecznych ww. domów opieki. (pgk)

Zdjęcia: autor