Z pomocą dla POWODZIAN!

Szanowni Państwo!

W związku z ogromnymi stratami spowodowanymi przez powódź, Fundacja ELPIS, Parafia św. Jana Klimaka i Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń”, nie pozostają obojętni na tragedię i organizują wspólnie zbiórkę środków finansowych i rzeczowych na pomoc dla mieszkańców i organizacji dotkniętych tym niszczycielskim działaniem żywiołu.

Pieniądze można wpłacać na konto: 26 2030 0045 1110 0000 0415 5990 W tytule przelewu prosimy wpisać „Dla POWODZIAN”.

Uruchamiamy też przy wolskim domu parafialnym (ul. Wolska 138/140) – punkt przyjmowania pomocy rzeczowej, który będzie funkcjonował codziennie od godz. 8.00  do 15.00. W przypadku pytań można zadzwonić lub wysłać smsa (tel. 782 611 130) oraz napisać (e-mail: StowWTP@gmail.com).

Pragniemy jednocześnie poinformować, że Zarządy, zarówno Stowarzyszenia, Parafii jak i Fundacji  podjęły uchwały o przekazaniu kwoty 10.000 zł na wsparcie dla poszkodowanych POWODZIAN – zakup agregatów prądotwórczych oraz zestawów do osuszania murów i ścian po zalaniu.

Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z poszkodowanymi.

Lista najbardziej potrzebnych rzeczy:

• żywność (z długotrwałym terminem przydatności do spożycia),
  • środki czystości,
  • środki higieniczne (dla dorosłych i dzieci),
  • woda do picia w butelkach,
  • rękawice gumowe,
  • worki na odpady,
  • latarki i baterie,
  • karma dla zwierząt,
  • agregaty prądotwórcze,
  • zestawy do osuszania murów i ścian po zalaniu.

Do wszystkich, którzy zdecydują się na pomoc rzeczową, zwracamy się z prośbą o rozważenie możliwości przekazania kilku produktów w większej ilości i w opakowaniach, kartonach lub zgrzewkach, zamiast różnorodnych i w pojedynczych ilościach.

Zarząd Fundacji ELPIS

Proboszcz Parafii św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Zarząd Stowarzyszenia „Wierni Tradycji Pokoleń”