Ruszył transport z pomocą dla Powodzian

Wspólna akcja pomocy dla Powodzian zorganizowana przez Fundację Elpis, Parafię św. Jana Klimaka i Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” nabrała rozmachu. Od poniedziałku do piątku dojeżdżał do naszego punktu sprzęt i rzeczy zakupione na potrzeby mieszkańców dotkniętych niszczycielskim działaniem żywiołu. W sobotę transport ruszył w drogę, a w niedzielę wszystkie dary zostaną przekazane osobom poszkodowanym w wyniku powodzi.

Dzięki ofiarności ludzi dobrego serca oraz własnym funduszom zebrano i zakupiono: środki higieniczne, środki czystości, 25 kompletów do spania (kołdry, poduszki, poszewki i prześcieradła), worki, rękawice i narzędzia do sprzątania, a także agregat prądotwórczy i wysokowydajny osuszacz budowlany.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w niesienie pomocy, zbiórkę i transport pragniemy wyrazić serdeczne słowa podziękowania. Dziękujemy za okazane serce, dary i środki finansowe.

Nawiązaliśmy współpracę z wolontariuszami z Wrocławia, którzy utrzymują kontakt roboczy z osobami i organizacjami w rejonach najbardziej dotkniętych kataklizmem, m.in.: Lądek Zdrój, Stronie Śląskie, Nysa. Zbieramy na bieżąco informacje na temat najpilniejszych potrzeb i będziemy starali się pomagać dalej.

Wszystkich zachęcamy gorąco do  wsparcia finansowego i wpłat na konto Stowarzyszenia:  26 2030 0045 1110 0000 0415 5990

W tytule przelewu prosimy wpisać „Dla POWODZIAN”.

Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z poszkodowanymi.

W przypadku pytań można zadzwonić lub wysłać smsa (tel. 782 611 130) oraz napisać (e-mail: StowWTP@gmail.com).

Zarząd Fundacji ELPIS

Proboszcz Parafii św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie

Zarząd Stowarzyszenia „Wierni Tradycji Pokoleń”