Zbiórka nakrętek dla chorego Kubusia

Drodzy Bracia i Siostry!

Pragniemy wesprzeć śmiertelnie chorego Kubusia z Hajnówki, który zmaga się ze straszną chorobą SMA - rdzeniowym zanikiem mięśni. Ta bezlitosna choroba odbiera mu władzę nad ciałem. Jego mięśnie słabną tak, że nie może już nawet sam przełykać. Do walki z SMA potrzebuje najdroższego leku świata! Mamy coraz mniej czasu, dlatego wraz z rodzicami Kubusia prosimy o pomoc.

Parafia Prawosławna św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie oraz Stowarzyszenie wspiera Kubusia poprzez uczestnictwo w licytacjach na facebook’u, ale potrzebna do uzbierania kwota jest ogromna, dlatego pragniemy pomóc także na innej płaszczyźnie. Mianowicie poprzez zbiórkę nakrętek, które transportować będziemy do tzw. „centrali’, czyli na Podlasie (Hajnówka), bądź sami dostarczymy je bezpośrednio do skupu, a uzyskaną kwotą zasilimy konto Kubusia na portalu siepomaga z odpowiednim dopiskiem. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji, ilości zbieranych nakrętek i możliwości magazynowo-transportowych. Będziemy także wielce wdzięczni, jeśli ktoś z naszych parafian lub sympatyków podpowie nam, gdzie w Warszawie i jej okolicach, znajdziemy najlepszy aktywny punkt skupu nakrętek plastikowych. Za wszelką okazaną pomoc będziemy ogromnie wdzięczni.

Plastikowe nakrętki prosimy przynosić na plebanię parafialną (ul. Wolska 138/140), gdzie niebawem stanął specjalne pojemniki z workami na nakrętki.

W razie pytań i wskazówek prosimy o kontakt z ks. Dawidem pod numerem: 500 416 267.

Mile widziani będą także zmotoryzowani wolontariusze, którzy w razie potrzeby pomogliby własnym transportem w zwożeniu nakrętek z różnych okolic Warszawy na parafię, a później także do Hajnówki lub do miejsca skupu.

Zachęcamy do zbiórki nakrętek, uczestniczenia w licytacjach oraz wpłacania datków pod linkiem:
siepomaga.pl/kubus
Reportaż TVP Białystok o aktualnym stanie Kubusia

za: prawoslawie.pl