BIBLIOTEKA DLA SENIORA

Wspólnie tworzymy księgozbiory bibliotek dla seniorów

Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” prowadzi akcję „BIBLIOTEKA DLA SENIORA”, w ramach której zamierzamy wyposażyć w książki i czasopisma oraz płyty CD domy opieki w Kożynie, Grabarce, Trześciance, Hajnówce i Stanisławowie.  Ww. akcja odbywa się z błogosławieństwa Jego Eminencji Sawy, metropolity warszawskiego i całej Polski.

Dotychczas, z wykorzystaniem zasobów własnych oraz we współpracy z Parafią Prawosławną pw. św. Jana Klimaka w Warszawie i Wydawnictwem Bratczyk z Hajnówki,  przygotowaliśmy odpowiednie księgozbiory, które chcielibyśmy jeszcze uzupełnić i wzbogacić.

Dlatego też zwracamy się do wydawnictw i organizacji oraz ludzi dobrej woli (otwartych na problemy seniorów – szczególnie w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa) z serdeczną prośbą o włączenie się do akcji i przekazanie książek, czasopism i płyt CD na rzecz tworzonych zbiorów bibliotecznych dla seniorów.

Wystarczy zadzwonić, wysłać smsa - tel. 782 611 130 lub napisać [email protected] Zajmiemy się odbiorem zadeklarowanej do przekazania literatury i jej dystrybucją w uzgodnieniu z osobami zarządzającymi domami opieki. Ponadto zakupimy odpowiednie ilości regałów bibliotecznych, które wraz z księgozbiorami dostarczymy do każdego domu opieki. 

W Warszawie akcja zbierania książek, czasopism, płyt CD, DVD (z muzyką, filmami) od osób indywidualnych będzie prowadzona do 25 października br. Miejsce zbiórki: ul. Wolska 138/140. Punkt przyjmowania będzie czynny w soboty: 17 i 24 w godz. 17-19 i niedziele: 11,18 i 25 w godz. 8-12.

Każdy może też wesprzeć ww. akcję dokonując wpłaty na konto:
STOWARZYSZENIE WIERNI TRADYCJI POKOLEŃ
Adres: ul. Wolska 138/140, 01-126 Warszawa
BNP Paribas 26 2030 0045 1110 0000 0415 5990
Z dopiskiem „BIBLIOTEKA DLA SENIORA”
Wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup nowych wydawnictw w roku 2021.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!