Ratujmy zabytkowe nagrobki - 2020/2021

RATUJMY ZABYTKOWE NAGROBKI - 2020/2021

Tegoroczna kwesta „Ratujmy Zabytkowe Nagrobki 2020” na wolskim cmentarzu w Warszawie odbywa się w zmienionej formule. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa i wprowadzonych ograniczeń.

Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń”, które od kilku lat prowadzi zbiórki publiczne w celu pozyskania dodatkowych środków na odnawianie zabytkowych nagrobków, podjęło decyzję o odstąpieniu od tradycyjnej zbiórki pieniędzy przez wolontariuszy do puszek z uwagi na bezpieczeństwo Darczyńców i Wolontariuszy.

Wszystkich miłośników tej pięknej i wyjątkowej nekropolii oraz wiernych i licznych uczestników kwesty, prosimy o wyrozumiałość. Nasze bezpośrednie spotkania z wieloma osobami odwiedzającymi cmentarz 1 i 2 listopada musimy odłożyć na później.

W tym roku kwesta odbywa się w formule online za pośrednictwem portalu zrzutka.pl . Tam można dołączyć do zbiórki, a poprzez to, każdy z nas może stać się kwestarzem, wolontariuszem i dobroczyńcą. Można samemu wesprzeć akcję lub udostępnić zrzutkę na Facebooku, do czego zachęcamy bardzo serdecznie.

Najprościej można kwestować poprzez dokonanie wpłaty na konto:
BNP Paribas 26 2030 0045 1110 0000 0415 5990
Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń”, ul. Wolska 138/140, 01-126 Warszawa, w tytule przelewu prosimy wpisać „Nagrobki 2020”.

Wolska nekropolia powstała w 1834 roku. Znajdują się tam nagrobki, pomniki – dzieła rzeźbiarskie i małe obiekty sakralne wzniesione dla upamiętnienia określonych osób oraz wydarzeń historycznych.

Dzięki dotychczasowym kwestom oraz innym akcjom, na renowację zabytków na wolskim cmentarzu przeznaczyliśmy ponad 60 tys. złotych. Pozwoliło to na odnowienie dwóch kapliczek i jednego rodzinnego grobowca. W jednym z wcześniej odrestaurowanych obiektów sakralnych, w kapliczce znajdującej się przy dzwonnicy, każdy może zapalić świecę i pomodlić się za swoich bliskich i znajomych.

Mamy nadzieję, że w tym roku z Państwa pomocą uda się zebrać środki na odrestaurowanie kolejnych obiektów zabytkowych.

Nie pozwólmy, aby pamięć o tych którzy odeszli zaniknęła.

Zapraszamy do kwestowania - link: Ratujmy zabytkowe nagrobki - 2020/2021 | zrzutka.pl

Zarząd Stowarzyszenia
Wierni Tradycji Pokoleń