Kolędowanie w domach opieki

Kolędowanie w domach opieki

Boże Narodzenie to czas modlitwy i radości, a także czas spotkań z bliskimi. Wspólne szykowanie świąt, wspólna modlitwa i przeżywanie Narodzin Jezusa Chrystusa rozwesela domowników. Przekazywane tradycje najmłodszym w rodzinie, takie jak wspólne śpiewanie kolęd przy świątecznym stole, rozpromienia atmosferę i nadaje jej rodzinne ciepło. Jednak tak kolorowy obraz Świąt Bożego Narodzenia nie jest dla wszystkich co roczną tradycją. Wiele starszych osób, które w związku ze swoimi niepełnosprawnościami bądź chorobami przebywa w domach opieki lub szpitalach, mimo ciepła jakim obdarzają opiekunowie nie odzwierciedla domowych realiów, nie da się zapomnieć o najbliższych, o wspólnie przeżywanym czasie Narodzin Jezusa.

Aby podzielić się radością świąteczną i przekazać miłość ludziom  Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” zorganizowało koncerty charytatywne kwartetu ERMOS w Domu Miłosierdzia SAMARYTANIN w Hajnówce i w Domu Pomocy Społecznej ROKITNIK w Białowieży. Czwórka rodzeństwa przybyła z tradycyjną gwiazdą i kolędami. W obu domach opieki  kolędnicy zachwycili swoim śpiewem oraz dostarczyli mnóstwo  wrażeń i emocji. Na twarzach słuchających pojawiały się łzy radości. Pięknym doświadczeniem było wspólne śpiewanie kolęd z pensjonariuszami. Były to cudowne chwile, które zostaną kolędnikom na długo w pamięci. Radość i wzruszenie ludzi, jest czymś co zachęca do dalszego działania i organizowania podobnych akcji charytatywnych.

Emilia Bortniczuk

Zdjęcia: Konstanty Sacharczuk

Zarząd Stowarzyszenia „Wierni Tradycji Pokoleń” dziękuje kwartetowi ERMOS za poświęcony czas, miłość do bliźniego i kontynuację tradycji kolędniczej.